Owczarki Niemieckie hoduję od 1992 r. Nazwę przydomka hodowlanego ,,SZENBERG” wziąłem od nazwiska mojej mamy, która karmiła, pielęgnowała, przygotowywała do wystaw i polowań psy ojca (Foksteriery szorstkowłose, Wyżły i Posokowce). 

HODOWLA 'SZENBERG' DZIŚ

W 2004 roku kupiłem stare gospodarstwo rolne głównie z myślą o hodowli. Nasze psy mają lepsze warunki od mojej rodziny. Potężne zabudowania gospodarcze, ogromny teren nad Odrą, wielohektarowe łąki nad rzeką, własne pole do śladów, ładnie wyposażone porodówki.
Większość naszych psów trenujemy osobiście. Moja żona Svetlana to znakomita trenerka - najczęściej to właśnie Ona wystawia nasze psy na wystawach - wcześniej solidnie je do nich przygotowując.
Podczas częstych wyjazdów na treningi i wystawy hodowlą opiekuje się nasza 14 letnia córka Diana. 
Rok 2005 był dla hodowli Szenberg pasmem zwycięstw na wielu wystawach w kraju i zagranicą. Nasz młody pies GOLD Szenberg wygrał 15 wystaw a na Wystawie Światowej w
ULM SG 12 w klasie juniorów - najwyższe miejsce w historii wystawiania na "Światówce" psów z polskiech hodowli.
FREJA Szenberg, ISKRA Szenberg i XENA von der Wannsee wygrywały również w wielu wystawach. XENA na Klubowej Wystawie w Legionowie zajęła III miejsce w konkurencji 24 suk i otrzymała tytuł Czołówka Polski.


Także w roku 2005 urodziły się u nas trzy wspaniałe mioty:
LAUSER Emkendorfer Park - DIUNA Szenberg
ISO von der Magistrale - HERA vom Ostersiek 
ZEPPO v. Klebinger Schloss - FREJA Szenberg
Wiemy, że potomstwo po tych skojarzeniach będzie godnie reprezentowało hodowlę Szenberg na wystawach w nowym 2006 roku!


HODOWLA 'SZENBERG' WCZORAJ

Pierwszym moim owczarkiem była suka GRACJA z Potoku Dobra z NRD – owskiej linii, przeciętna eksterierowo, ale o świetnej psychice, dużej twardości, ciętości i nieprzeciętnej inteligencji. Gracja dała mi 5 ładnych miotów.

Następna, suka w hodowli to nieodżałowanej pamięci GLORIA Linabero córka AFRY Linabero i psa VA5 AJAXA vom Haller Osning z linii FANDO Süedblick. Z tą sportową suką związany byłem niezwykle głęboko, co widoczne było podczas treningów przygotowawczych do IPO1, IPO2. 
Od tej genialnej suki zacząłem prześwietlenia stawów biodrowych w Niemczech oraz badania kodu genetycznego DNA. Podczas egzaminu PT sędzia prób pracy Jan Lenard wyróżnił Glorię dając jej zwyciężyć na 25 zdających psów. 
Na ponad 50 wystawach GLORIA zdobyła 7 CWC, 11 razy wywalczyła I miejsce, 13 razy II miejsce, zawsze w czołówce wystawowej, zawsze doskonała. 
Odeszła od nas przedwcześnie po ciężkiej i długiej chorobie zostawiwszy po sobie tylko jeden miot. 
GLORIA zostanie na zawsze w mojej pamięci. 


Podwaliny pod nasz dzisiejszy stan hodowli dała suka NIRA von der Wannsee z hodowli Güntera Korschka, wspaniałego tresera, sędziego prób pracy i przyjaciela mojej rodziny. 
NIRA dała świetne mioty z czołowymi psami świata. 

WAŻNE INFORMACJE

Rok założenia 1992 roku
Nr SV 12124754 LG 16
Członkostwo SV (Niemieckiej Organizacji Owczarków Niemieckich od 1998 roku
Członkostwo Związku Kynologicznego w Polsce od 1992 roku
Członkostwo Klubu Owczarka Niemieckiego przy ZGZKwP
Wszystkie nasze suki hodowlane posiadają niemieckie prześwietlenie oraz zbadane DNA
Oprócz polskiego wyszkolenia mają niemieckie licencje hodowlane - Körklasse 1


 

 

 

Copyright & design by daltonptojekty 2005-